Looking for a large quantity of P024-001-13A? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | P024-001-13A |
| Brand Name | Tripp Lite |
| Product Type | Power Extension Cord |
| Technical Information | |
| Connector on First End | NEMA 5-15P |
| Connector on Second End | NEMA 5-15R |
| Device Supported |
Surge Protector Power Adapter |
| Power Description | |
| Voltage Rating | 120 V AC |
| Current Rating | 13 A |
| Physical Characteristics | |
| Cord Length | 1 ft |
| Color | Black |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no P024-001-13A. Or Request a Quote below: