Looking for a large quantity of B004-2DUA2-K? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | B004-2DUA2-K |
| Brand Name | Tripp Lite |
| Product Type | KVM Switchbox |
| Technical Information | |
| Number of Computers Supported | 2 |
| Number of Local Users Supported | 1 |
| Video | |
| Maximum Video Resolution | 2560 x 1600 |
| Interfaces/Ports | |
| Network (RJ-45) | Yes |
| USB | Yes |
| DVI | Yes |
| Number of Network (RJ-45) Ports | 1 |
| Number of USB Ports | 5 |
| Number of DVI Ports | 6 |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Desktop |
| Height | 1.8" |
| Width | 10.3" |
| Depth | 3" |
| Weight (Approximate) | 1.23 lb |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification |
REACH RoHS |
| TAA Compliant | Yes |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no B004-2DUA2-K. Or Request a Quote below: