Looking for a large quantity of PSF3612? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | PSF3612 |
| Brand Name | Tripp Lite |
| Product Type | Power Strip |
| Technical Information | |
| Plug/Connector Type | NEMA 5-15P |
| Receptacles | 12 x NEMA 5-15R |
| Cord Length | 15 ft |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor |
Bench/Cabinet-mountable Rack-mountable |
| Mount Type |
Vertical Horizontal |
| Height | 4.5" |
| Width | 4.3" |
| Depth | 94.6" |
| Weight (Approximate) | 1.64 lb |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no PSF3612. Or Request a Quote below: