Looking for a large quantity of AIRVISION-C? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | AIRVISION-C |
| Brand Name | Ubiquiti |
| Product Type | Video Surveillance Station |
| Technical Information | |
| Connectivity Technology | Wired |
| HD Recording | Yes |
| System Components | Network Video Recorder |
| Storage | |
| Hard Drive | 500 GB |
| Video | |
| Video Formats |
H.264 MP4 Motion JPEG |
| Maximum Resolution | 1280 x 720 |
| Frame Rate | 480 Frames Per Second |
| Network & Communication | |
| Ethernet | Yes |
| Remote Management | Yes |
| Interfaces/Ports | |
| USB | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Height | 7.5" |
| Width | 5.3" |
| Depth | 1" |
| Weight (Approximate) | 1.06 lb |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no AIRVISION-C. Or Request a Quote below: