Looking for a large quantity of AM-3G18-120? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | AM-3G18-120 |
| Brand Name | Ubiquiti |
| Product Type | Antenna |
| Technical Information | |
| Frequency Band Type | SHF |
| Frequency | 3.30 GHz to 3.80 GHz |
| Antenna Gain | 18.2 dBi |
| Physical Characteristics | |
| Height | 28.9" |
| Width | 5.7" |
| Depth | 3.1" |
| Form Factor | Sector |
| Weight (Approximate) | 13.01 lb |
| Miscellaneous | |
| Application/Usage | Base Station |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no AM-3G18-120. Or Request a Quote below: