Looking for a large quantity of AM-V5G-TI? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | AM-V5G-TI |
| Brand Name | Ubiquiti |
| Product Type | Antenna |
| Technical Information | |
| Frequency Band Type | SHF |
| Frequency | 5.45 GHz to 5.85 GHz |
| Antenna Gain | 21 dBi |
| Interfaces/Ports | |
| Connector Type | RP-SMA |
| Physical Characteristics | |
| Height | 28.4" |
| Width | 5.9" |
| Depth | 3" |
| Form Factor | Sector |
| Weight (Approximate) | 8.20 lb |
| Miscellaneous | |
| Application/Usage | Base Station |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no AM-V5G-TI. Or Request a Quote below: