Looking for a large quantity of ADPDPHA21-1N? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | ADPDPHA21-1N |
| Brand Name | V7 |
| Product Type | A/V Adapter |
| Technical Information | |
| Adapter Type | DisplayPort/HDMI |
| Connector on First End | 1 x 20-pin DisplayPort Male Digital Audio/Video |
| Connector on Second End | 1 x 19-pin HDMI Female Digital Audio/Video |
| Features | LED Indicator |
| Physical Characteristics | |
| Color | Black |
| Material | Plastic - Housing |
| Height | 0.4" |
| Width | 0.8" |
| Length | 2.6" |
| Weight (Approximate) | 9.90 lb |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
| Country of Origin | China |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no ADPDPHA21-1N. Or Request a Quote below: