Looking for a large quantity of RBC32-V7? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | RBC32-V7 |
| Brand Name | V7 |
| Product Type | Battery Unit |
| Technical Information | |
| Battery Characteristics | Leak Proof/Maintenance-free |
| Battery Chemistry | Sealed Lead Acid (SLA) |
| Minimum Battery Life | 3 Year |
| Maximum Battery Life | 5 Year |
| Output Voltage | 24 V DC |
| Physical Characteristics | |
| Height | 2.5" |
| Width | 6" |
| Miscellaneous | |
| Country of Origin | United States |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no RBC32-V7. Or Request a Quote below: