Looking for a large quantity of CCV2-9N? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | CCV2-9N |
| Brand Name | V7 |
| Product Type | Carrying Case |
| Product Information | |
| Accessibility | Front Loading |
| Carrying Options |
Shoulder Strap Handle |
| Maximum Screen Size Supported | 17" |
| Physical Characteristics | |
| Color |
Black Gray |
| Exterior Material |
Denier Nylon Polyester |
| Durability |
Shock Resistant Water Resistant |
| Height | 13" |
| Width | 17.2" |
| Depth | 3" |
| Weight (Approximate) | 1.54 lb |
| Miscellaneous | |
| Application/Usage |
Notebook File Accessories Business Card Pen Key Wallet |
| Environmental Certification | RoHS |
| Country of Origin | China |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no CCV2-9N. Or Request a Quote below: