Looking for a large quantity of VOTGI32G-5N? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | VOTGI32G-5N |
| Brand Name | V7 |
| Product Type | Flash Drive |
| Technical Information | |
| Storage Capacity | 32 GB |
| Windows To Go Certified | No |
| Network & Communication | |
| Wireless LAN | No |
| Interfaces/Ports | |
| Host Interface | USB 2.0 |
| Physical Characteristics | |
| Color | Silver |
| Height | 0.5" |
| Width | 1.3" |
| Length | 2.6" |
| Weight (Approximate) | 0.80 oz |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
| Country of Origin | China |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no VOTGI32G-5N. Or Request a Quote below: