Looking for a large quantity of NVR-C5204FP? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | NVR-C5204FP |
| Brand Name | Vonnic |
| Product Type | Video Surveillance Station |
| Technical Information | |
| Connectivity Technology | Wired |
| HD Recording | Yes |
| System Components | Network Video Recorder |
| Storage | |
| Hard Drive | No |
| Optical Drive Type | DVD-Writer |
| Video | |
| Video Formats |
H.264 Motion JPEG |
| Maximum Resolution | 2560 x 1920 |
| Frame Rate | 120 Frames Per Second |
| Network & Communication | |
| Ethernet | Yes |
| Remote Management | Yes |
| Interfaces/Ports | |
| USB | Yes |
| Total Number of Audio In Ports | 1 |
| Total Number of Audio Out Ports | 1 |
| Number of VGA Out | 1 |
| HDMI | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Height | 8.7" |
| Width | 3.9" |
| Depth | 5.8" |
| Weight (Approximate) | 6.80 lb |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no NVR-C5204FP. Or Request a Quote below: