Looking for a large quantity of WDBBEP0010BRD? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | WDBBEP0010BRD |
| Brand Name | WD |
| Product Type | Hard Drive |
| Technical Information | |
| Storage Capacity | 1 TB |
| Interfaces/Ports | |
| Host Interface | USB 3.0 |
| Physical Characteristics | |
| Color | Red |
| Drive Type | External |
| Height | 0.7" |
| Width | 3.2" |
| Depth | 4.4" |
| Weight (Approximate) | 6.88 oz |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification |
RoHS WEEE |
| Country of Origin | Malaysia |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no WDBBEP0010BRD. Or Request a Quote below: