Looking for a large quantity of WDBPCK7500ABK-NESN? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | WDBPCK7500ABK-NESN |
| Brand Name | WD |
| Product Type | Hard Drive |
| Technical Information | |
| Storage Capacity | 750 GB |
| Interfaces/Ports | |
| Host Interface | USB 3.0 |
| Physical Characteristics | |
| Drive Type | External |
| Height | 0.6" |
| Width | 3.1" |
| Depth | 5" |
| Weight (Approximate) | 7.05 oz |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification |
WEEE RoHS |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no WDBPCK7500ABK-NESN. Or Request a Quote below: