Looking for a large quantity of 0G02836? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | 0G02836 |
| Brand Name | HGST |
| Product Type | DAS Array |
| Storage | |
| Number of Hard Drives Supported | 4 |
| Total Hard Drive Capacity Installed | 8 TB |
| Controllers | |
| Controller Type | Serial ATA/300 |
| RAID Levels | 0, 5 |
| I/O Expansions | |
| Number of Total Expansion Bays | 4 |
| Interfaces/Ports | |
| Drive Interface | Serial ATA/300 |
| Host Interface |
eSATA USB 3.0 FireWire/i.LINK 800 |
| Physical Characteristics | |
| Height | 6.7" |
| Width | 4.7" |
| Depth | 9" |
| Weight (Approximate) | 13 lb |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no 0G02836. Or Request a Quote below: