Looking for a large quantity of 0G02923? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | 0G02923 |
| Brand Name | G-Technology |
| Product Type | Hard Drive |
| Technical Information | |
| Storage Capacity | 3 TB |
| Drive Performance | |
| Spindle Speed (rpm) | 7200 |
| Buffer | 64 MB |
| Network & Communication | |
| Wireless LAN | No |
| Interfaces/Ports | |
| Host Interface |
USB 3.0 eSATA FireWire/i.LINK 800 |
| Drive Interface | SATA |
| Drive Interface Standard | SATA/600 |
| Physical Characteristics | |
| Color | Silver |
| Drive Type | External |
| Form Factor | Desktop |
| Height | 1.9" |
| Width | 5.1" |
| Depth | 9.3" |
| Weight (Approximate) | 2.98 lb |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no 0G02923. Or Request a Quote below: