Looking for a large quantity of 100N02943? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | 100N02943 |
| Brand Name | Xerox |
| Product Type | Flatbed Scanner |
| Technical Information | |
| Large Format | No |
| Optical Resolution | 600 dpi |
| Scan Color | Color |
| Color Depth | 24-bit |
| Grayscale Depth | 8-bit |
| Maximum Mono Scan Speed (ppm) | 50 |
| Maximum Color Scan Speed (ppm) | 30 |
| Maximum Color Scan Speed (ipm) | 60 |
| Media Size |
A3 11.69" x 16.54" 11" x 17" 11.69" x 16.50" 4.02" x 4.13" 11.69" x 117.99" |
| ADF Capacity | 75 Sheets |
| Interfaces/Ports | |
| USB | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Height | 7.6" |
| Width | 22.9" |
| Depth | 19.6" |
| Weight (Approximate) | 26.46 lb |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no 100N02943. Or Request a Quote below:
Refurbished Printers are sold with a 30-day replacement warranty only. All sales are final.
These are sold in bulk packaging and toner is not included.