Looking for a large quantity of 100N03016? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | 100N03016 |
| Brand Name | Xerox |
| Product Type | Sheetfed Scanner |
| Technical Information | |
| Large Format | No |
| Optical Resolution | 600 dpi |
| Scan Color | Color |
| Color Depth | 24-bit |
| Grayscale Depth | 8-bit |
| Maximum Mono Scan Speed (ppm) | 40 |
| Maximum Color Scan Speed (ppm) | 40 |
| Maximum Mono Scan Speed (ipm) | 80 |
| Maximum Color Scan Speed (ipm) | 80 |
| Media Size |
Custom Size Custom Size 8.50" x 38" 2.75" x 2" |
| ADF Capacity | 50 Sheets |
| Interfaces/Ports | |
| USB | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Height | 7.6" |
| Width | 12" |
| Depth | 7" |
| Weight (Approximate) | 8.50 lb |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no 100N03016. Or Request a Quote below: