Looking for a large quantity of NWA5121-NI? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | NWA5121-NI |
| Brand Name | ZyXEL |
| Product Type | Wireless Access Point |
| Technical Information | |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11n |
| Total Number of Antennas | 4 |
| Wireless Transmission Speed | 300 Mbit/s |
| Interfaces/Ports | |
| Ethernet Technology |
Ethernet Fast Ethernet Gigabit Ethernet |
| Number of Network (RJ-45) Ports | 1 |
| PoE PD Port | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Height | 5.5" |
| Width | 13" |
| Depth | 13" |
| Weight (Approximate) | 8.11 oz |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no NWA5121-NI. Or Request a Quote below: