Looking for a large quantity of SP350E? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | SP350E |
| Brand Name | ZyXEL |
| Product Type | Direct Thermal Printer |
| Technical Information | |
| Recommended Use | Receipt Print |
| Print Color Capability | Monochrome |
| Network & Communication | |
| Ethernet | Yes |
| Ethernet Technology | Fast Ethernet |
| Media Types & Handling | |
| Media Type |
Receipt Roll Paper Thermal Paper |
| Media Size | 2.24" - Roll Paper |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Portable |
| Height | 4.5" |
| Width | 6.9" |
| Depth | 4.4" |
| Weight (Approximate) | 1.76 lb |
| Miscellaneous | |
| Platform Supported | PC |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no SP350E. Or Request a Quote below: