Looking for a large quantity of 252663-D75? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | 252663-D75 |
| Brand Name | HP |
| Product Type | PDU |
| Technical Information | |
| Output Receptacles | 4 x IEC 320 EN 60320 C19 |
| Protection Type | Overload Protection |
| Power Description | |
| Input Voltage | 240 V AC |
| Power Rating | 8.32 kVA |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Rack Height | 1U |
| Height | 1.6" |
| Width | 17.5" |
| Depth | 5.6" |
| Weight (Approximate) | 18 lb |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | WEEE |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no 252663-D75. Or Request a Quote below: