Looking for a large quantity of AF532A? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | AF532A |
| Brand Name | HP |
| Product Type | PDU |
| Technical Information | |
| Input Receptacles | NEMA L15-30P |
| Output Receptacles |
6 x IEC 60320 C19 20 x IEC 60320 C13 |
| Protection Type | Overload Protection |
| Power Description | |
| Input Voltage | 208 V AC |
| Output Voltage | 208 V AC |
| Power Rating | 8.60 kVA |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Rack Height | 1U |
| Height | 1.6" |
| Width | 17.5" |
| Depth | 7.5" |
| Weight (Approximate) | 20 lb |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification |
RoHS WEEE |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no AF532A. Or Request a Quote below: