Looking for a large quantity of 513778-B21? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | 513778-B21 |
| Brand Name | HP |
| Product Type | SAS Controller |
| Technical Information | |
| Controller Type | Serial ATA/600 |
| RAID Supported | Yes |
| RAID Levels |
0 1 3 5 6 10 50 60 |
| Data Backup Type | Battery Backup |
| Interfaces/Ports | |
| Total Number of SAS Ports | 4 |
| Number of SAS Ports (Internal) | 4 |
| Number of SAS Ports (External) | 4 |
| Physical Characteristics | |
| Height | 4" |
| Width | 4.5" |
| Thickness | 0.8" |
| Form Factor | Plug-in Module |
| Miscellaneous | |
| Platform Supported | PC |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no 513778-B21. Or Request a Quote below: