Looking for a large quantity of 729552-B21? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | 729552-B21 |
| Brand Name | HP |
| Product Type | SAS Controller |
| Technical Information | |
| Host Interface | PCI Express 3.0 |
| Controller Type | 6Gb/s SAS |
| Interfaces/Ports | |
| Total Number of SAS Ports | 8 |
| Number of SAS Ports (External) | 2 |
| SAS Connector Details | 2 |
| Physical Characteristics | |
| Height | 7.5" |
| Width | 9.5" |
| Thickness | 2.2" |
| Form Factor | Plug-in Card |
| Weight (Approximate) | 15.87 oz |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no 729552-B21. Or Request a Quote below: