Looking for a large quantity of Q0J62A? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | Q0J62A |
| Brand Name | HP |
| Product Type | Graphic Card |
| Processor & Chipset | |
| Chipset Manufacturer | NVIDIA |
| Chipset Line | GRID |
| Chipset Series | M |
| Chipset Model | M10 |
| Number of GPUs | 4 |
| GPU Clock | 1.03 GHz |
| Memory | |
| Standard Memory | 32 GB |
| Memory Technology | GDDR5 |
| Interfaces/Ports | |
| Host Interface | PCI Express 3.0 x16 |
| Physical Characteristics | |
| Slot Space Required | Dual |
| Form Factor | Plug-in Card |
| Cooler Type | Passive Cooler |
| Weight (Approximate) | 2.19 lb |
| Miscellaneous | |
| Platform Supported |
Mac PC |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no Q0J62A. Or Request a Quote below: