Looking for a large quantity of 726821-B21? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | 726821-B21 |
| Brand Name | HP |
| Product Type | SAS Controller |
| Technical Information | |
| Host Interface | PCI Express 3.0 x8 |
| Controller Type | 12Gb/s SAS |
| RAID Supported | Yes |
| Data Backup Type | Flash Backed Cache |
| Interfaces/Ports | |
| Total Number of SAS Ports | 1 |
| Number of SAS Ports (Internal) | 1 |
| Physical Characteristics | |
| Height | 1.2" |
| Width | 4.1" |
| Depth | 5.3" |
| Form Factor | Plug-in Card |
| Weight (Approximate) | 15.87 oz |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no 726821-B21. Or Request a Quote below: