Looking for a large quantity of C8R38A? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | C8R38A |
| Brand Name | HP |
| Product Type | Fibre Channel Host Bus Adapter |
| Technical Information | |
| Total Number of Fibre Channel Ports | 1 |
| Data Transfer Rate | 16 Gbit/s |
| Host Interface | PCI Express 3.0 |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Plug-in Card |
| Height | 1.3" |
| Width | 9" |
| Depth | 5" |
| Weight (Approximate) | 6.72 oz |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no C8R38A. Or Request a Quote below: