Looking for a large quantity of 843199-B21? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | 843199-B21 |
| Brand Name | HP |
| Product Type | SAS Controller |
| Technical Information | |
| Host Interface | PCI Express 3.0 x8 |
| Controller Type | 12Gb/s SAS |
| RAID Supported | Yes |
| RAID Levels |
0 1 5 6 10 50 60 10 ADM 1 ADM |
| Data Backup Type | Flash Backed Cache |
| Memory | |
| Cache Memory | 2 GB |
| Interfaces/Ports | |
| Total Number of SAS Ports | 8 |
| Number of SAS Ports (Internal) | 8 |
| SAS Connector Details | 2 |
| Physical Characteristics | |
| Height | 1" |
| Width | 4.1" |
| Depth | 6.4" |
| Form Factor | Plug-in Card |
| Miscellaneous | |
| Platform Supported |
Linux PC |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no 843199-B21. Or Request a Quote below: