Looking for a large quantity of J2P85A? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | J2P85A |
| Brand Name | HP |
| Product Type | Line-interactive UPS |
| Technical Information | |
| Receptacles | NEMA 5-15R |
| Power Description | |
| Load Capacity (VA) | 750 VA |
| Load Capacity (Watt) | 525 W |
| Input Voltage |
100 V AC 110 V AC 120 V AC |
| Output Voltage | 120 V AC |
| Battery Information | |
| Backup/Run Time (Full Load) | 5 Minute |
| Physical Characteristics | |
| Height | 13.4" |
| Width | 5.9" |
| Depth | 8.3" |
| Form Factor | Tower |
| Weight (Approximate) | 23.59 lb |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification |
REACH RoHS |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no J2P85A. Or Request a Quote below: