Looking for a large quantity of J2Q99A? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | J2Q99A |
| Brand Name | HP |
| Product Type | Line-interactive UPS |
| Technical Information | |
| Receptacles | 5 x NEMA 5-15R |
| Power Description | |
| Load Capacity (VA) | 1440 VA |
| Load Capacity (Watt) | 11 W |
| Input Voltage | 120 V AC |
| Battery Information | |
| Backup/Run Time (Full Load) | 5 Minute |
| Maximum Battery Recharge Time | 24 Hour |
| Physical Characteristics | |
| Height | 16.9" |
| Width | 17.2" |
| Depth | 21.8" |
| Rack Height | 1U |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Weight (Approximate) | 43.43 lb |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification |
RoHS REACH TÜV |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no J2Q99A. Or Request a Quote below: