Looking for a large quantity of J2R02A? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | J2R02A |
| Brand Name | HP |
| Product Type | Line-interactive UPS |
| Power Description | |
| Load Capacity (VA) | 3300 VA |
| Load Capacity (Watt) | 3000 W |
| Input Voltage | 208 V AC |
| Battery Information | |
| Backup/Run Time (Full Load) | 5 Minute |
| Physical Characteristics | |
| Height | 3.4" |
| Width | 17.4" |
| Depth | 25.5" |
| Form Factor | Tower/Rack Mountable |
| Weight (Approximate) | 87.08 lb |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification |
RoHS REACH |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no J2R02A. Or Request a Quote below: